Црна Гора е меѓу најбрзорастечките туристички дестинации во светот


2 копии
4 копии
3 копии
2 копии

Бојан Ал Пинто Бркиќ од белградскиот Форум за меѓународни односи смета дека, ако Македонија го примени црногорскиот рецепт, може да ја престигне Србија на ...
| | веќе видена | слични

И покрај апелите на надлежните, граѓани на Бар продолжуваат со палење гуми во самиот центар на градот.Оваа не толку добра традиција, се повторува секоја година ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Осиромашените граѓани на Црна Гора пронаоѓаат начини да стигнат до калифорниските плантажи на марихуана, каде физичките работници можат да заработат стотици ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 617 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 100 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црна Гора е меѓу најбрзорастечките туристички дестинации во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: