Во Аеродром се е обратно - се гради во парковите


4 копии

Во населбата Лисиче старите метални столбови за јавно осветлување, кои сега се наоѓаат во дворните места на куќите, ќе бидат заменети со нови, информираат од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Работниците ги корнеа последните греди од старата барака. Во еден здив со нив и сопственикот на доскорешното маалско дуќанче ги расклопуваше остатоците. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Аеродром ќе гради нов парк во населбата Мичурин, спроти ОУ „Блаже Конески“. Новиот проект ги вклопува постојните елементи, односно детското и спортско ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Општина Аеродром ќе гради нов парк во населбата Мичурин, спроти ОУ „Блаже Конески“. Старите игралишта што се наоѓаат на оваа локација во моментов имаат ...
| | веќе видена | слични

Новиот проект ги вклопува постојните елементи, односно детското и спортско игралиште, патеките и дрвјата и предвидува нивна целосна обнова, поставување нови и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај силните предизборни убедувања на градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, дека нема да дозволи непланско градење и трупање на згради во ...
| | веќе видена | слични

Дека оваа скопска општина е една од најпосакуваните населби за преселба на провинцијата го покажува новата градежна експанзија која деновиве повторно се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Жолчната расправа во Собранието продолжи и вечерва по двочасовната пауза. Координаторите на пратеничките групи, дел од пратениците и претседателот на ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Аеродром се е обратно - се гради во парковите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: