Руски рецепт против пушење - убијте ја желбата за цигари еднаш засекогаш

2 копии
3 копии
2 копии

Колку ќе се здебелам ако престанам да пушам, прашањето што го прогонува секој пушач и често е изговор да не се престане со пушењето цигари. Верувањето дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овој предлог за доверба е поврзан со тоа дали се согласуваме или не со Договорот од Преспа, затоа сме принудени да не дадеме глас за доверба, рече лидерот на ...
сите 471 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент започна расправа за гласање на доверба на владата на Алексис Ципрас, по заминувањето од владиниот кабинет на коалицискиот партнер и ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руски рецепт против пушење - убијте ја желбата за цигари еднаш засекогаш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: