Генералниот секретар на ОН е длабоко загрижен од информациите за нов хемиски напад во Сирија


Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш изрази загриженост од тврдењата за употреба на хемиско оружје против цивили во Дума во близина на Дамаск, соопшти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Организацијата за забрана на хемиско оружје денеска почна итни разговори за наводниот напад со отровен гас во сирискиот град Дума, изјавиле дипломатски извори ...
| | веќе видена | слични

Министерството за одбрана на САД објави видеоснимки од саботниот ракетен напад во Сирија. Американски, британски и француски сили започнаа 100 воздушни напади ...
| | веќе видена | слични

Генералот Џонатан Шо преку видео гостуваше во вестите на „Скај Њуз“ каде што говореше за нападот на САД, Велика Британија и Франција за Сирија. Генералот се ...
| | веќе видена | слични

Инспектори за оружје од Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) пристигнаа во Дамаск, пренесува Еј-би-си. Со дозвола тимот ќе биде распореден на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали.Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генералниот секретар на ОН е длабоко загрижен од информациите за нов хемиски напад во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: