Гвардиола потпишува нов договор и станува најплатен тренер во светот - еве колку ќе заработува


Четириесет и седум-годишниот тренер разговарал за новиот договор со шеикот Мансур и претседателот Халдун Ал Мубарак за време на состанокот во Абу Даби пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдобар лек за нервоза особено по испаѓањето од Лигата на Шампионите, и дебаклот со нисколигашот Виган во ФА Купот се лечи со шопинг. И тоа неограничен кој го ...
| | веќе видена | слични

Од една страна се очекува да ја освои титулата во Премиерлигата, а од друга менаџерот Пеп Гвардиола веќе размислува за наредната сезона. Во изминатиот период ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот лек за исфрлувањето на Сити од Лигата на Шампионите уште во четвртфиналето и дебакалот од второлигашот Виган во ФА Купот се наоѓа во паричникот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гвардиола потпишува нов договор и станува најплатен тренер во светот - еве колку ќе заработува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: