Карти: Јувентус – Наполи

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од 34-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Наполи. Натпреварот е предвидено да се одигра во недела 22 април во Торино со почеток од 20:45 часот (датумот и времето на одигрување на натпреварот може да подлежат на промени). Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до понеделник 09 април до 18:00 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари . За овој натпревар постои голем интерес и досега имаме неколку пријавени членови. Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доделувањето на картите се врши по системот на прв пријавен. Доколку по одобрувањето на картите од било какви причини се откажете, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. ...
| | веќе видена | слични

Апликацијата "DoNotPay" е измислена од млад и генијален студент од факултетот Станфрод, Џошуа Броудер. Дали некогаш сте резервирале хотел или лет и потоа сте сфатиле дека цената после Вашата резервација се намалила? Сигурно, но доколку тоа се случи повторно, најдобро е да му се обратите на роботот адвокат. Апликацијата "DoNotPay" е измислена од студентот од Станфорд, Џошуа Броудер кој всушност измислил така наречен робот адвокат кој наоѓа пропусти во законот и им помогнува на клиентите веќе купените карти или хотелската резервација да ја платат за помалку пари доколку нивната цена во меѓувреме се намалила. Кога корисникот ќе се пријави, компјутерот ги бара сите потврди за резервацијата во е-маилот на корисникот и го проверува движењето на цените сè до денот на летот или престојот во хотелот. Доколку цената се намали, "DoNotPay" ќе испрати барање во хотелот или авио-компанијата за намалување на веќе купените карти, односно предложува делот да се рефундира. "Во Америка постојат различни начини кои ќе помогнат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координацијата продолжува, но датум и време за состанок на работните групи на политичките партии за новиот Закон за Јавно обвинителство се уште нема. Работните ...
сите 894 | | | веќе видена

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 347 | | | веќе видена

1 Си била една земја во која премиерот решава со 700 милиони евра да гради барок и антички споменици и фонтани во главниот град. Шефот на тајната полиција, кој ...
сите 235 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти: Јувентус – Наполи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: