Касемиро: Роналдо е машина, уживаме со него секој ден


По денешниот драматичен крај на мечот меѓу Реал Мадрид и Јувентус, медиумите се потсетуваат на една изјава на Џиџи Буфон од минатиот март.Реал Мадрид доби ...
| | веќе видена | слични

Јувентус вечерва несреќно беше елиминиран од Реал Мадрид, а легендарниот голман Џанлујџи Буфон го одигра нaјверојатно поsледниот натпревар во Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид со многу среќа се пласира во полуфиналето на Лигата на шампионите, а повторно имаа мал попуст од судиите и со пенал во последните секунди го ...
| | веќе видена | слични

Јувентус во второто полувреме комплетно ја анулираше предноста против Реал Мадрид и води со 3:0 на „Сантиаго Бернабеу“. Двата гола на Манџукиќ во првото ...
| | веќе видена | слични

Марио Манџукиќ постигна два гола за надеж за Јувентус дека може да направи подвиг во Мадрид и да го елиминира европскиот првак, но за тоа на „старата дама" и ...
| | веќе видена | слични

Возбудливо е на Сантијаго Бернабеу, Јувентус води со 2-0 против Реал Мадрид и му фали уште еден погодок да го израмни резултатот од првиот меч, Манџукиќ засега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Касемиро: Роналдо е машина, уживаме со него секој ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: