Мицкоски ќе учествува на лидерската средба за името по Велигден


3 копии
9 копии

Актуелната политичка и економска состојба во Република Македонија е темата за која претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски разговара на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во просториите на Делегацијата на ЕУ, остварил работна средба со амбасадорот на ЕУ во Македонија, Семјуел ...
| | веќе видена | слични

На средбата, како што соопштија од ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски ги информирашл амбасадорите за, како што потенцирал, бројните системски злоупотреби кои се извршуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Република Македонија не e безбедно место за живеење. ...
| | веќе видена | слични

Со самото неделување и неоткривање власта испраќа јасен сигнал до сите криминалци дека слободно можат што сакаат да прават. Бидејќи МВР нема да ги гони. СДСМ ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со поднесената интерпелација на владата на Заев не дава премногу знаци дека има јасна и добро утврдена опозициска реторика со која може да ја напаѓа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски ќе учествува на лидерската средба за името по Велигден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: