Хан и Могерини месецов ќе пристигнат во Скопје

5 копии

Претседателот на Либерално-демократската партија, Горан Милевски, во Брисел денес разговараше со еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, само на неколку ...
| | веќе видена | слични
9 копии
6 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи во просториите на Секретаријатот за европски прашања се сретна со делегација на ...
| | веќе видена | слични

По празниците, пратениците ќе расправаат за законот за судови и законот за судски совет, кои се дел од реформските приоритети. Неколку дена потоа Европската ...
| | веќе видена | слични

Со изградбата автопатот Скопје-Блаце и негово поврзување со автопатот Приштина – Блаце, чија изградба е во тек, временското поврзување меѓу Скопје и Приштина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хан и Могерини месецов ќе пристигнат во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: