Тензии во северниот дел на Косово

Покраинскиот министер од Српска листа, Ненад Рикало, помина најтешко во вчерашниот напад на косовските специјалци врз Србите во Северна Митровица каде одржуваа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

После подмолното убиство на еден од лидерите на косовските Срби Оливер Ивановиќ и вчерашниот брутален напад над српскиот народ на Косово и Метохија и ...
| | веќе видена | слични

Американскиот амбасадор во Белград, Кајл Скот, изјави дека вчерашниот инцидент во Косовска Митровица, кога од косовските полициски сили беше приведен и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тензии во северниот дел на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: