(ВИДЕО) 360 Степени: Уставниот суд и Законот за јазици – Обвинителен акт за 27 април – Интервју со Јовески – „Попис“ – Свиркачите од УБК


Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат-М: -има ли капацитет Уставниот суд да носи кредибилни одлуки за законот за јазици – анализа на персоналниот ...
| | веќе видена | слични

„Патриотите на Македонија ги обезбедија документите и доказите, тоа се патриоти луѓе, почитувани граѓани. Сакам да им оддадеме почит на овие храбри луѓе на кои ...
| | веќе видена | слични

Спортското обложување навидум на мали суми од 50 и 100 денари добива сериозни социолошко-патолошки димензии во македонското општество. Само лани во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат-М: – фамозната фирма „Ексико“ исплива на површина и во аферата „Актор“; – како организирираното „терористичко ...
| | веќе видена | слични

Звукот од автомобилската свирка одекнува силно поради отежнатиот сообраќај во центарот на Приштина. Причина е снегот. На само 100-тина метри оттука се одржува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Синоќа на распит како сведок и оштетен во полициската станица во Струга бил повикан зетот на 66-годишната стружанка почината од корона откако не била примена ...
сите 242 | | | веќе видена

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, во денешното интервју за „Фактор“ вели дека предлогот на владеачката партија за кратењето на платите во јавниот сектор за ...
сите 386 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 565 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР.Во рамките на предвидените ...
сите 367 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) 360 Степени: Уставниот суд и Законот за јазици – Обвинителен акт за 27 април – Интервју со Јовески – „Попис“ – Свиркачите од УБК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: