Словенија нема да протера денеска ниту еден руски дипломат


Британската воена лабораторија соопшти дека не успеала да утврди оти нервниот агенс употребен при труењето на поранешниот руски двоен агент Сергеј Скрипал ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на британската воена лабораторија во Порт Даун, Гери Ејткенхед во разговорот за телевизијата Sky News изјави дека не може да се утврди дека ...
| | веќе видена | слични

Раководителот на британскиот воен истражувачки центар Гери Ајткенхед изјави денеска дека уште не може со сигурност да се тврди дека нервниот агенс, со кој беше ...
| | веќе видена | слични

„Успеавме да идентификуваме дека тоа е „новичок“ нервен агенс од воен тип“ изјави за Скај њуз, Гери Ејкенхенд, шеф на лабораторијата „ Портон Даун“. Според ...
| | веќе видена | слични

Валтер Литвиненко за "RT" вели дека иако постојат сличности со случајот со труење на неговиот син, користена е друга тактика. Валтер Литвиненко, татко на ...
| | веќе видена | слични

Научниците од британската лабораторија Портон-Даун не успеале да утврдат каде бил направен нервнот агенс кој бил употребен во труењето на Сергеј и Јулија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состанок меѓу Советот на Русија и НАТО е невозможен по протерувањето на руските дипломату од Алијансата, изјави рускиот заменик министер за надворешни работи, ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија бара „сразмерен начин“ да одговори на заканата од Русија, изјави денеска портпаролот на премиерката Тереза Меј, откако пензионирано официјално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција апелираше сите пациентки кои доаѓаат на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје да ...
сите 248 | | | веќе видена

Со оглед на фактот што во некои општини е зголемено времето на чекање за земање на брис материјалите за испитување, во план сме да го зголемиме капацитетот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 309 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена

На владина седница ќе се разгледува и прашањето за продолжување на породилното отсуство на мајките бидејќи не можат да ги запишат бебињата во градинки, изјави ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија нема да протера денеска ниту еден руски дипломат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: