Карти: Реал Мадрид – Јувентус

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за реванш натпреварот од 1/4 финалето од Лигата на Шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус . Натпреварот ќе се одигра во среда 11 април во Мадрид со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до недела 25 март до 18 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари. Цената на картите се движи помеѓу 85 и 105 евра. Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по одобрувањето на картите од било кои причини се откажете од истите парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Мадрид. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2017/2018. FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS!
| | веќе видена | слични

Една од највозбудливите и најатрактивните четвртфинални битки во Лигата на шампионите е онаа меѓу Јувентус и Реал Мадрид, па сосема очекуван е интересот на јавноста и публиката за овие средби. Никој не се сомневаше дека стадионите ќе бидат полни до последно место, но од друга страна пак никој не очекуваше дека „Сантијаго Бернабеу“ ќе биде целосно распрoдаден за само осум минути. Билетите денеска беа пуштени во 10 часот, а веќе во 10:08 ги снема и беа грабнати. Ваква продажба за рекордно време не се очекуваше, ама ова е доволен доказ за тоа со какво нетрпение се чека 11 април (првата средба во Торино е на 3 април). Меѓутоа до билет може се уште да се дојде преку оние кои имаат сезонски билети и се подготвени да го понудат. Во Мадрид ќе има и 4000 навивачи на Јувентус кои ќе бидат сместени на северната трибина.
| | веќе видена | слични

Со огромни проблеми се соочува тимот на Јувентус на една недела пред првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид. Последен во низата повредени е Бразилецот, Алекс Сандро кој ја напушти својата репрезентација и се врати во Торино каде треба да почне процес на рехабилитација. Тој е трет фудбалер на Јуве кој сигурно ќе го пропушти првиот дуел со Реал по суспендираните Бенатија и Пјаниќ. Освен нив, неизвесни се и Кјелини и Кедира кои се повредени и во последен момент ќе се знае дали ќе играат.
| | веќе видена | слични
3 копии

Една од битките во четвртфиналнето од Лигата на шампионите која предизвикува најголемо внимание е онаа меѓу италијанскиот и шпанскиот првак Јувентус и Реал Мадрид. Тоа се стари и големи ривали во ова натпреварување, тимови кои низ историјата многупат се имаат соочено, па изразит фаворит нема со тоа што во мала предност е секако Реал со оглед на резултати оставери во последните години во ва натпреварување. Сепак „бјанконерите“ се подготвени да се надигруваат, да го дадат последниот атом од силите и за тоа најдобро говори изјавата на Блес Матуиди. -Да се елиминира Реал ќе биде тешко, но Јувентус има се што е потребно за да тоа го оствари. Тоа е важен и комплициран натпревар за нас, тие се одличен тим и актуелен европски шампион. Ама ние знаеме дека можеме да им направиме проблем и ќе направиме се за да го добиеме првиот меч на домашен терен. Тоа можеме да го направиме, -порача Матуиди.
| | веќе видена | слични

По натпреварот Мароко-Србија, Мехди Бенатија зборуваше за претстојниот дуел на Јувентус против Реал Мадрид во четвртфиналето на Лигата на шампиони. Мароканскиот дефанзивец на Јувентус вели дека има една работа што го загрижува, а тоа е повредата на Миралем Пјаниќ. – Јас сум суспендиран за првиот меч, но немаме проблеми во одбраната. Барѕалји и Ругани се имаат докажано како солидни играчи. Ме загрижува отсуството на Пјаниќ. Маркизио и Бетанкур се одлични фудбалери, но Миралем има посебен стил. Имаме 50% шанси да се квалификуваме во полуфиналето – изјави Бенатија.
| | веќе видена | слични

Тренерот на италијанскиот шампион Јувентус, Макс Алегри, ќе има сериозни кадровски проблеми пред првиот четвртфинален меч во Лигата на шампионите против Реал Мадрид.Играчот од средниот ред на „бјанконерите“, Сами Кедера, доживеа повреда во контролата на Германија – Шпанија (1:1) по контакт со Тијаго Алкантара. Искусниот фудбалер допрва треба да помине медицински прегледи за да се види каква е неговата состојба, но според „Марка“ најверојатно ќе го пропушти првиот натпревар со Реал на 3 април во Торино.Ова е голем проблем за Јуве, бидејќи Миралем Пјаниќ е надвор од комбинација поради казна. Со санкција е и Меди Бенатиа, додека до последно ќе се знае дали Алекс Сандро ќе биде располагање. Федерико Бернардески и Хуан Квадрадо сигурно нема да играат во големиот меч.Најголемата дупка за „црно-белите“ се отвора во средниот ред. Таму Макс Алегри останува со само четворица внатрешни халфови во лицето на Блеиз Матуиди, Клаудио Маркизио, младиот Родриго Бентанкур и цврстата резерва од почетокот на сезоната – Стефано ...
| | веќе видена | слични

Ова навистина е катастрофална сезона за „Старата дама“ кога станува збор за повредите. Лошите вести пристигнуваат во серија за Јувентус. По повредата на Алекс Сандро кој се врати од подготовките во Бразил, вечера теренот предвреме го напушти и Сами Кедира. Германецот се повреди во дуелот со Шпанија по еден старт на Тијаго Алкантара. Имајќи ја во предвид неговата склоност кон повреди, а изгледа станува збор за повреда на мускул, оваа вест беше дочекана со очај во Јувентус. Имено, Пјаниќ е суспендиран за првиот меч против Реал, ако го нема и Кедира, тоа значи дека двајца од тројцата стандардни играчи за врска нема да бидат во тимот. Од друга страна, Киелини исто така е повреден, но порача дека против Реал ќе игра и без една нога. Пред првиот натпревар против „Кралевите“ во Торино, Јувентус го очекува дерби, исто така на домашен терен, следната сабота против Милан.
| | веќе видена | слични

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за финалето од Тим Купот на Италија помеѓу Јувентус и Милан . Натпреварот е предвидено да се одигра во среда 09 мај во Рим со почеток од 21 часот. Датумот и сатницата на одигрување на натпреварот сеуште не се официјализирани и може да подлежат на промени . Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до среда 28 март до 18 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 2.500 денари колку што изнесува и цената на картите . Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по одобрувањето на картите од било кои причини се откажете од истите парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Рим, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот италијански стрчуњак, Џовани Трапатони секогаш го добива заслужениот публицитет од јавноста поради сето она што го има направено за фудбалот во својата родна земја, а бидејќи важи за најуспешниот тренер во историјата на Калчолигата, неповторливиот „Трап“ предизвика големо внимание со најавата која ја даде за дуелот од Лигата на шампионите меѓу Јувентус и Реал Мадрид. Ценетиот фудбалски тренер смета дека Јувентус ќе успее да стигне до трофејот доколку успее да го елиминира Реал Мадрид во четвртфиналето, а единствено се плаши дека судиите може да имаат пресудна улога на возвратниот дуел во Мадрид, бидејќи според него „Бернабеу“ доста често знае да влијае пристрасно на арбитрите кои го фаворизираат домаќинот. – Ако Јувентус го помине Реал, мислам дека ќе ја освои Лигата на шампионите. Ќе бидат два многу тешки натпревари, но мислам дека играчите од Торино можат да се носат во секој поглед. Реал Мадрид има неверојатна историја во ова натпреварување, во Европа е подобар тим од Јувентус, а понекогаш ...
| | веќе видена | слични

Ариго Саки брутално и без влакна на јазикот распали по ѕвездите на ПСЖ откако доживеаја доста лесна елиминација во Лигата на шампионите во дуелот со Реал Мадрид, а воедно ја даде и најдобрата илустрација за тоа како изгледаше распоредот на силите со оглед прикажаното на „Паркот на принцовите“ во возватниот дуел од осминафиналето. Легендарниот тренер на Милан и предводник на италијанската фудбалска репрезентација сега направи една нова кратка анализа за следниот противник кој ќе го има Реал Мадрид во најелитното фудбалско натпреварување, во случајот италијанскиот фудбалски шампион Јувентус кој веќе шест години доминира во Калчо лигата. Само за потсетување, тимот на Масимилијано Алегри минатата сезона загуби од Реал Мадрид во големото финале во Кардиф, а без оглед на тоа што „кралевите“ ќе влезат како фаворити и во новите две пресметки, Саки смета дека Јувентус има шанса за минување во наредната фаза од една едноставна причина што е посилен од минатата сезона кога ја елиминираше Барселона и загуби во финалето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 449 | | | веќе видена

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 436 | | | веќе видена

1 Си била една земја во која премиерот решава со 700 милиони евра да гради барок и антички споменици и фонтани во главниот град. Шефот на тајната полиција, кој ...
сите 351 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти: Реал Мадрид – Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: