СДСМ : Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството и да ги надмине политиките на поделби


Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Штетите предизвикани од 11-годишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ, пустош во економијата, осиромашени граѓани и огромни долгови, се санираат, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доколку Владата на СДСМ продолжи со исто темпо да ја манипулира јавноста, во наредните 10 месеци државата ќе потоне уште 30-тина места на листата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„5 месеци СДСМ, 5 месец лаги и неработа. Локалната власт во Гази Баба не престанува да се фали со проектите на ВМРО-ДПМНЕ и истите да ги претставува како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Економијата ги трпи штетите од управувањето на СДСМ со државата и економското цунами наречено СДСМ.СДСМ од почетокот на година до сега ја задолжи државата за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Времето на криминални тендери и расипничко трошење на парите на граѓаните заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција“, стои во реакцијата на СДСМ на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Република Македонија е единствената држава во регионот која има раст на економијата од 0 проценти, во период кога земјите од цела Европа бележат рапиден раст ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Општина Гази Баба конечно доби нова локална власт којашто работи одговорно,домаќински, транспарентно и ги решава наследените проблеми од штетното владеење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 532 | | | веќе видена

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 217 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 85 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ : Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството и да ги надмине политиките на поделби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: