СДСМ: Мицкоски ги брани криминалите на Груевски


СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Ромео Тренов од ВМРО-ДПМНЕ.„ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека СДСМ преку владата што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ или свесно ги лажеше земјоделците или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот секако е ист. Земјоделците се изиграни и изневерени, ...
| | веќе видена | слични

Ромео Тренев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција изјави дека СДСМ или свесно ги лажеше земјоделците или се неспособни да го реализираат ветеното.– Резултатот ...
| | веќе видена | слични

Додека СДСМ се обидува да ги потцени граѓаните и да ги убеди дека пајаци напаѓаат полициски службеници, младо момче е избодено со нож и се наоѓа во критична ...
| | веќе видена | слични

„ВМРО-ДПМНЕ, партијата којашто преку своите политики на криминал, корупција и расипништво 11 години ги осиромашуваше граѓаните, ја задолжуваше државата, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единствено нешто кое граѓаните го гледаат во изминативе 9 месеци е неспособноста и расипништвото на Владата на СДСМ, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Граѓаните ...
| | веќе видена | слични

За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се трошеа за богатење на поедници од раководството на партијата, Владата предводена од СДСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Како што информираа попладнево од Кривичнот суд, прифатена е жалбата на ЈО и донесена е одлука поранешниот генерален секретар да биде испратен во притвор во ...
сите 297 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

200 илјади дози од кинеската вакцина до 28 април ќе пристигнат во државата. Подготвуваме спортски сали за вакцинирање во Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, ...
сите 262 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 154 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски ги брани криминалите на Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: