Екс градоначалник на Василево „заработи“ кривична пријава


6 копии

Полициската станица од општа надлежност Струмица поднесе кривична пријава против 27- годишниот М.В, државјанин на Босна и Херцеговина, поради постоење основи ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Струмичката полиција поднесе кривична пријава против 27-годишен Боснец, кој уценувал струмичанка да му даде пари, за да не и ги објави фотографиите со интимна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кривични пријави против поранешните градоначалници на Ново Село и Василево се поднесе од Струмичката полиција, соопшти денеска портпаролката на СВР Струмица, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против Б.В. (54) од Ново Село поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.312 тестирања, а регистрирани ...
сите 602 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 563 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 184 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во собранието поднесе предлог на закон за престанување на важење на законот за попис, по итна постапка. Од ...
сите 149 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екс градоначалник на Василево „заработи“ кривична пријава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: