ВИДЛИВОСТ ДО 100 МЕТРИ: Магла на еден патен правец


3 копии
17 копии
2 копии
3 копии
8 копии
6 копии

Сообраќајот на патниот правец Кавадарци-Дреново кај мотелот „Дреново“ од 12 до 15 часот е во прекин поради штрајк, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поради јавен собир на патниот правец Прилеп-Плетвар на излезот од Прилеп, сообраќајот е во прекин од 12 до 14 часот, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.Од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајот на патниот правец Кавадарци – Дреново кај мотел Дреново од 12:00 – 15:00 часот ќе биде во прекин поради штрајк. Поради појава на магла видливоста е ...
| | веќе видена | слични

Регионалниот пат Крушево – Битола кој изутрината беше затворен за сообраќај поради голомразица, сега е нормализиран за сите возила, информираат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 155 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 428 | | | веќе видена

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, заедно со Јасмина Ѓоргиева, ...
сите 417 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче нагласи дека на некои работи едноставно не можеле и не можат да влијаат, а причината, како што рече, е многу јасна. – ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 272 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, господинот Бучковски и покрај сите спорни прашања се обидува во јавноста да рефлектира напредок и ...
сите 80 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 375 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЛИВОСТ ДО 100 МЕТРИ: Магла на еден патен правец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: