Карти: Јувентус – Удинезе

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 28-то коло од Серија А помеѓу Јувентус и Удинезе. Натпреварот ќе се одигра во недела 11 март во Торино со почеток од 15:00 часот . Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до четврток 22 февруари до 18 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари . Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2017/2018. FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS!
| | веќе видена | слични

Изминавиот викенд се одигра последното коло во романската прва лига во која Клуж славеше на гостувањето против Јувентус Букурешт со 0:2 и со тоа ја завери шампионската титула со 4 бода предност пред ФЦСБ. Токму ова е мечот кој го одбележа колото во Романија, но не поради титулата на Клуж, туку поради една бедна статистика поврзана со овој натпревар. Домаќините за овој натпревар успеале да продадат дури 2 карти . Да, две и со овој натпревар тие се збогуваа со прволигашкиот фудбал. Јувентус Букурешт е бетер од Беневенто во Серија А. Сезоната во првата романска лига ја завршуваат со 17 порази, 8 нерешени и само една победа. Нивната гол разлика е 12:47. Извештајот вели дека мечот го следеле 40 души, одлична утеха дека имало бетер прволигашки фудбал и од нашиот. Јувентус Букурешт ќе мора да го смени и името и грбот, бидејќи Старата Дама неодамна им се закани со тужба. На социјалните мрежи го мајтапеа Јувентус Букурешт дека ја користи оваа спортска опрема. Инаку ова им е стадионот Што објавивме вчера за едни ...
| | веќе видена | слични

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 449 | | | веќе видена

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 436 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти: Јувентус – Удинезе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: