Тинекс организатор на конференцијата “Логистика-новиот пат на успехот“

На 15-ти февруари, во хотелот Marriot беше оддржана конференција за логистика “Логистика-новиот пат на успехот“ организирана од страна на Тинекс, водечкиот ланец на маркети во Македонија. Повод за организирање на конференцијата беше започнувањето со работа на новиот логистичко- дистрибутивен центар на Тинекс. На конференцијата присуствуваа амбасадори, претставници од банкарскиот сектор и деловни партнери на компанијата, од земјата и регионот. За време на конференцијата, гостите се запознаа со системот на работење на новиот објект и се информираа за логистичките решенија кои се планира да бидат имплементирани, а кои ќе придонесат за зголемување на ефикасноста на работењето на компанијата. На конференцијата, зборуваа професионалци од областа на логистиката, од Европа и регионот, како Пиетер Вос од Холандија, логистички менаџер и долгогодишен консултант за логистика на Тинекс, Јован Јужниќ, менаџер за корисници од Symphony EYC од Словенија, Родерик Росенбаум, комерцијален директор на АД Пивара – Скопје и ...
| | веќе видена | слични

Најголемата светска компанија за брза испорака на пратки, DHL Express, отвори нов, огромен логистички центар во Брисел, вреден 140 милиони евра, а Капитал беше на лице место да го проследи настанот. DHL Express, најголемата светска компанија за брза испорака на пратки го отвори вчера во Брисел својот нов логистички центар, еден од петте најголеми во светот. Новиот ултра модерен логистички центар е инвестиција вредна преку 140 милиони евра, лоциран во кругот на бриселскиот аеродром и има капацитет за обработка на 42.000 пратки на час, што е четири пати повеќе во однос на претходниот објект, којшто исто така бил отворен во Брисел пред триесетина години. Од Брисел, пратките може да бидат праќани понатаму во било која земја до Европа, но и директно во Северна и Јужна Америка, Блиски Исток и Африка. Околу 50-60% од сите пратки што пристигнуваат во Брисел, всушност се препраќаат понатаму до крајна дестинација надвор од Белгија. “Бриселскиот логистички центар е еден од нашите најголеми во светот и заради својата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Речиси 170 милиони деца во светот ја немаат примено првата вакцина против сипаници, според податоци за периодот 2010-2017 година, соопшти УНИЦЕФ. Од нив ...
сите 235 | | | веќе видена

Оваа генерација политичари го остварува сонот за членство на земјата во НАТО и ЕУ, рече Стево Пендаровски вечерва од Прилеп. „Во очи на вториот круг за ...
сите 185 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун користи свој личен оклопен воз за патувања во други земји.Возот го наследил од татко му, кој со него патувал во Кина и ...
сите 152 | | | веќе видена

Официјално се најавени три телевизиски дуели меѓу кандидатите за претседатели на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски. Утре ќе ...
сите 187 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тинекс организатор на конференцијата “Логистика-новиот пат на успехот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: