Делови од пет општини утре без струја


Од 8.30 до 14 часот утре без струја ќе бидат корисниците од ул. „Киро Фетак“ 1 во општина Кисела Вода, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи по известување од ЕВН Македонија.Без електрична енергија утре ќе останат и корисниците од ул. „Чаирска“ од бр.98 до бр.108 како и околните куќи во нивна близина во општина Чаир (од 08.30 до 14.30 часот), дел од корисниците од село Никиштани во општина Ѓорче Петров (од 9 до 12 часот), дел од корисниците од улиците „Јужноморавски бригади“, „Жегљане“, „Среќко Пужалка“, „Товарник“ и „Палмиро Тољати“ во општина Гази Баба (од 9 до 15 часот), корисниците од ул. „Љубљанска“ бр.6 во објектот на Сити Тауер во општина Карпош (од 09.30 до 11.30 часот).Од 10 до 15 часот утре без струја ќе биде и објектот на спортската сала „Работнички“, военото игралиште - Градски парк, објектите на рестораните „Маракана“, „Уранија“ и „Кај Вршац“, тениските терени „Југ“ и „Уранија“, градската плажа и околните објекти во општина Карпош.
| | веќе видена | слични
6 копии

Без струја утре ќе бидат две улици во општина Центар и дел од селото Бардовци во општина Карпош. Регионалниот центар за управување со кризи, повикувајќи се на известување од ЕВН Македонија, соопшти дека од 11 до 12 часот без струја ќе биде дел од улицата „50-та Дивизија“ и улицата „Јордан Мијалков“ во општина Центар, а од 11:30 до 14.30 часот улицата „1687“ во селото Бардовци.
| | веќе видена | слични
3 копии

Жителите лоцирани на булеварот „Македонско-косовска бригада“, куќите кај сервисот „Цако“ и корисниците од улицата „Методија Митевски“, спроти истиот сервис, утре од 7:30 до 15 часот ќе бидат без електрична енергија.Како што информира РЦУК-Скопје, прекините се поради закажани технички зафати во електромрежата.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во период од два часа меѓу 8:30 до 10:30 часот утрово без електрична енергија ќе останат потрошувачите од улицата „Киро Крстевски“ во Кисела Вода.Во периодот од 9 до 11 часот истиот ден без струја ќе бидат корисниците од улицата „Тодор Чангов“, делот кај ГП „Пелагонија“ кон Вардар, општина Аеродром, а од 9 до 12:30 часот дел од жителите лоцирани на улицата „Вашингтонска“ во општина Шуто Оризари.Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекините се поради закажани технички зафати во мрежата.
| | веќе видена | слични
2 копии

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 21.02.2018 година (среда) поради закажани технички зафати во мрежата, без електрична енергија ќе останат потрошувачите од неколку скопски општини. Струја нема да има во Кисела Вода на улицата „Киро Крстевски“, во периодот од 08:30-10:30 часот. Во време од 09:00 – 11:00 часот струја нема да има на ул. „Тодор Чангов“, делот кај ГП Пелагонија кон Вардар, во општина Аеродром. Во општина Шуто Оризари, утре нема да има струја од 09:00 – 12:30 часот на дел од ул. „Вашингтонска“.
| | веќе видена | слични

Во периодот од 9 до 11 часот утре без струја ќе бидат корисниците од улицата „Тодор Чангов“, делот кај ГП „Пелагонија“ кон Вардар, општина Аеродром, а од 9 до 12:30 часот дел од жителите лоцирани на улицата „Вашингтонска“ во општина Шуто Оризари. Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекините се поради закажани технички зафати во мрежата. 
| | веќе видена | слични

(МИА) – Утре без струја од 08:30 до 14 часот ќе бидат корисниците од ул. Дренак во општина Кисела Вода, а од 08:30 до 15 часот корисници од улиците „Владимир Назор“, „Кумровец“ и „Ѓорѓи Абаџиев“ во општина Центар, сооопшти Регионалниот центар за управување со кризи Скопје.
| | веќе видена | слични

Од ЕВН Македонија АД е добиено известување дека на ден 20.02.2018 година, вторник, без електрична енергија ќе останат: - во периодот од 08:30 до 14:00 часот, корисниците од ул. „Дренак“, општина Кисела Вода. - во периодот од 08:30 до 15:00 часот, дел од корисниците од улиците „Владимир Назор“, „Кумровец“ и „Ѓорѓи Абаџиев“ во општина Центар.
| | веќе видена | слични
2 копии

(МИА) – Без електрична енергија утре од 9 до 15 часот ќе бидат корисниците од подулица 20 во селото Сарај во општина Сарај. Од 08:30 до 10 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од индустриската зона Ќојлија и фирмите Глобекс, Екопел и Кобра-Т во општина Петровец. РЦУК по известување од „ЕВН Македонија“ АД информира дека прекинот на напојувањето со електрична енергија е поради закажани технички зафати.
| | веќе видена | слични

Од 08:30 до 10 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од индустриската зона Ќојлија и фирмите Глобекс, Екопел и Кобра-Т во општина Петровец. РЦУК по известување од „ЕВН Македонија“ АД информира дека прекинот на напојувањето со електрична енергија е поради закажани технички зафати. /МИА
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 813 | | | веќе видена

Фотелјата на разрешената Рашела Мизрахи, ќе остане празна се до изборот на министрите во новата Влада по изборите. Но нејзините овластувања во Министерството ...
сите 360 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Трајко Вељановски денеска од собраниската говорница запраша како може заменик министер за локална самоуправа да го брани ...
сите 257 | | | веќе видена

Последните докази обвинителката Вилма Русковска реши да не и ги открие на јавноста. Побара снимките кои тајно ги снимал осудениот Зоран Милевски Кичеец да се ...
сите 137 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 302 | | | веќе видена

За тие 11 режимски години кога извршителот Христијан Мицкоски му беше советник на неговиот шеф Никола Груевски, се затворија над 10.000 компании, се наведува ...
сите 199 | | | веќе видена

Втор ден социјалните мрежи горат по вчерашниот марш на СДСМ наречен „Чекориме за правда“ на кој присуствуваа присилени истомисленици и членови на СДСМ.Откако ...
сите 108 | | | веќе видена

Втор ден операторите задолжени за закажување на термини за издавање на лични документи не возвраќаат на повиците на граѓаните. Од вчера е невозможно да се ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Делови од пет општини утре без струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: