Заев - Кахраман: Парламентот на Турција ги поддржува интеграциите на Македонија во НАТО


Република Турција е голем пријател на Макединија, ќе ја развиваме економската соработка за што има и услови и интерес од двете страни, а за обезбедување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Бидејќи ниту раководството на ДПМНЕ, ниту оваа акутелна власт немаат сенс, но и не сакаат да го решат проблемот со името преку Генералното собрание на ОН и на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
3 копии

Турција го охрабрува дијалогот меѓу Македонија и Грција во насока на изнаоѓање на решение за прашањето за името. Ова е една од клучните пораката кои во Анкара ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 531 | | | веќе видена

Земјите-членки на ЕУ сами одлучуваат во однос на тоа како ќе се однесуваат со валидноста на македонските пасоши. Една земја има формален став, другите повеќе ...
сите 356 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 310 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 160 | | | веќе видена

Скопјанец вчера пријавил дека во Ѓорче Петров, при излегување од неговото возило оштетил друго возило кое го управувало женско лице. Откако се договориле дека ...
сите 84 | | | веќе видена

Mинистерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, заменик-министерот Назим Буши и дополнителниот заменик- министер, Митко Бојмацалиев, остварија работна средба ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев - Кахраман: Парламентот на Турција ги поддржува интеграциите на Македонија во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: