Одбраната бара вклучување на СЈО: Монструм обвинителството остана на истото обвинение


Шесттемина обвинети во случајот Монструм повторно ќе одговараат за тероризам. Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција остана на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека повеќе од три месеци Илиевски, Јовановски, Чавков, Дамовски, Мукоски и останатите се држат во притвор само затоа што гласно се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение посочуваат дека наместо Зоран Заев и СДСМ да почнат да ги исполнуваат сите работи што им ги ветиле на граѓаните на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Повеќе од три месеци десетина македонски патриоти лежат без никаков основ во затворите. Пратеници, режисери, доктори, архитекти, полициски службеници и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Додека економијата тоне, трошоците за живот растат, а граѓаните секојдневно осиромашуваат власта на СДСМ предводена од Зоран Заев, со цел да го отргне ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мерката притвор е злоупотребена. Невини глумци, режисери, пратеници, граѓани се држат во притвор во катастрофални услови, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Maкедонија е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судот во рускиот град Салехард соопшти дека на 4 март, зад затворени врати, ќе одлучува по барањето на Људмила Навалнаја (69), мајка на рускиот опозициски ...
сите 350 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
сите 393 | | | веќе видена

Јулија, вдовицата на починатиот критичар на Кремљ, Алексеј Навални, досега беше во сенка, ставајќи се првенствено во улога на сопруга и мајка, а не на ...
сите 425 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, по превземањето на власта, ќе спроведе два клучни проекти, во областа на урбанизмот. Првиот проект се вика BIM (Building Information Modeling), со ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ води во секоја изборна единица а најубедливо во третата каде предвидувањата се дека ќе освои двојно повеќе пратеници од СДСМ. Ова е заклучокот од ...
сите 144 | | | веќе видена

Од синоќа од 23 часот нормализирано е влегувањето во Грција преку преминот Евзони, кој од 18 часот беше блокиран од грчките земјоделци, а тамошните погранични ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбраната бара вклучување на СЈО: Монструм обвинителството остана на истото обвинение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: