Спасовски: Решено убиството во Чаир


6 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, по покана на владата на Кралството Шведска учествува на дводневниот глобален самит со наслов: „Агенда 2030 за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Искоренување на насислството врз децата, а под работен наслов „Агенда 2030 за децата: самит за изнаоѓање на решенија за искоренување на насилството“, е тема на ...
| | веќе видена | слични

Иднината на една земја е во децата, во нејзините поколенијата, а здравите и добро одгледани деца значат здрава и сигурна иднина за таа земја. Ова модерно време ...
| | веќе видена | слични

Наодите од истрагата на МВР за проневера на 30 милиони евра од буџетот на министерството се уште не стигнале до јавното обвинителство. Комисии во УБК и БЈБ ...
| | веќе видена | слични

ВР спровела внатрешна истрага за проневера на 30 милиони евра во време кога оваа институција ја водеше Гордана Јанкуловска – рече министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство отвори истрага за проневера на 30 милиони евра од МВР во време кога со ова министерство раководеше Гордана Јанкуловска, изјави ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 512 | | | веќе видена

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 381 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 310 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 163 | | | веќе видена

Mинистерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, заменик-министерот Назим Буши и дополнителниот заменик- министер, Митко Бојмацалиев, остварија работна средба ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Решено убиството во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: