Се огласи премиерот Зоран Заев по трагедијата во која загинаа Калина и Александар


– Тага и неверување донесе веста која денес стигна од Кајмакчалан. Упатувам сочувство за нашите млади планинари кои трагично загинаа во несреќа, искачувајќи го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Грчките специјални единици за справување со катастрофи ги пронашле Калина и Александар уште во саботата навечер, околу 22 часот – или околу осум часа по ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Александар Миновски, планинарот кој загина со Калина Велеска на Кајмакчалан бил жив во моментот кога првите спасувачки екипи ги пронашле двајцата изгубени ...
| | веќе видена | слични

Истрагата на весникот Нова Македонија, доаѓа до документ издаден од Грчката полиција што открива нови детали за настаните на 10 февруари. Во извештајот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трагедијата во која загинаа двајцата македонски планинари на Кајмакчалан сѐ уште не е истражена од грчката полиција, објави Од македонското МВР велат дека во ...
| | веќе видена | слични

По информациите кои деновиве излегоа во јавност се огласија фамилиите на трагично загинатите Александар и Калина со доза на лутина кон одредени информации, кои ...
| | веќе видена | слични

Јавноста и натаму очекува повеќе одговори за трагичната смрт на македонските планинари Калина Велевска и Александар Миновски кои загинаа на врвот Кајмакчалан ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Анализата и извештајот за зимското искачување на Кајмакчалан 2018-та на ФПСМ е полн со пропусти, недоречености и содржи низа контроверзии, кои сигурно треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 510 | | | веќе видена

Тројца починати и нови 168 регистрирани случаи, беше вчераниот КОВИД биланс во земјава. Пандемијата не стивнува, надлежните уверуваат дека болниците имаат ...
сите 324 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 443 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 193 | | | веќе видена

На 15 јули граѓаните ќе одберат да продолжиме на правиот пат, кон Европската Унија и НАТО и нема да дозволат обнова на режимот и изолација, порача Радмила ...
сите 223 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се огласи премиерот Зоран Заев по трагедијата во која загинаа Калина и Александар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: