Вајгл очекува дека до крајот на февруари ќе се случи средбата меѓу власта и опозицијата во Куќата на Моне во Париз


Европратениците во нов обид да го воспостават дијалогот Жан Моне. По првичното одложување на разговорите, во интервју за МИА европратеникот и известувач за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Ајде сите заедно да ја поразиме оваа тажна реалност што и се случува на Македонија, ајде сите заедно да ја испишеме иднината на нашите поколенија. Застанете ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Браќа и сестри, нашата најголема борба е борбата за Македонија. Борба за подобар животен стандард, за среќни утра и насмеани луѓе, пишува на својот ФБ профил ...
| | веќе видена | слични

Ако ВМРО-ДПМНЕ истакнува дека е оправдано што во минатото токму Владата со која ВМРО-ДПМНЕ управуваше предложила Закон за употреба на јазикот, не би требало и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Министерството за правда останува еден од ресорите што целиме да ги раководиме, заедно со Министерството за здравство, информираат за МИА извори од Алијансата ...
сите 304 | | | веќе видена

Македонија е на 85 место во светот на ранг листата на корумпираност, покорумпирана од Бугарија и Косово во регионов и од Тринидад и Тобаго пошироко во светов, ...
сите 67 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Карбинци, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на што настанот ...
сите 178 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 399 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 301 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 462 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 662 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вајгл очекува дека до крајот на февруари ќе се случи средбата меѓу власта и опозицијата во Куќата на Моне во Париз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: