Го нападнале и му го запалиле возилото

Дваесет и двегодишен прилепчанец ноќеска бил физички нападнат од двајца мажи кои му го демолирале и запалиле возилото. Тој во полиција пријавил дека бил нападнат околу еден часот по полноќ кога заедно со негов другар се паркирал со возилото „пежо 306“ на улицата Марксова. Напаѓачите дошле со „ауди А3“ и еден од нив без предупредување го удрил 22-годишниот Л.П. по што почнале да фрлаат лименки од пиво кон него. Тој се обидел да побегне, но во близина на бензиската пумпа на „Макпетрол“ повторно го стигнале и физички го нападнале. Л.П повторно успеал да побегне, но напаѓачите го деморилирале неговото возило по што еден од нив го однел оштетениот автомобил кон автопатот за Битола и го запалил. Интервенирала територијалната противпожарна единица од Прилеп. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека бил во болницата влетап напаѓачот О.О заедно со својот пријател Д.К (29) да ја дотепаат жртвата Во една кафана во Штип, во петокот се случило невиден инцидент. Додека З.А (30) со својата сопруга седел за маса и разговарал, наеднаш од позади грб му дошол О.О (32) и без предупредување почнал да го удара. Полицијата соопштила дека инцидентот се случил половина час по полноќ. Разјарениот О.О, почнал З.А. со тупаници да го удара по глава а потоа по телото. Кога З.А успеал да се извлече од ситуацијата, притрчале од обезбедувањето на кафаната и ги исфрлие од угостителскиот објект. Повредениот З.А. веднаш отишол во клиничката болница лекарите да му ги санираат повредит. Меѓутоа додека бил на приемно оделение, во болницата влетап напаѓачот О.О заедно со својот пријател Д.К (29) па и двајцата продолжиле да ја тепаат жртвата. Од силното тепање З.А паднал од столот за лекарски преглед, тогаш О.О. и Д.К. го превртиле лкарскиот стол и продолжиле да го клоцаат З.А. по целото тло. И тоа не им било доволно, па ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Прилепската полиција до Основното јавно обвинителство – Прилеп поднела кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење сомнение за сторено кривично дело „насилство“. Како што информираат од МВР, на 11-ти јануари годинава, двајцата насилници физички нападнале човек и го запалиле неговото возило. Според податоците, тој ден во 01.00 часот оштетениот П.Л. со неговиот другар со автомобил „пежо 306“ со прилепски регистарски ознаки се паркирале пред продавница на улица „Марксова“ за да купат јадење. Во еден момент до него се доближило возило „ауди 3“ со прилепски регистарски ознаки, во кое биле пријавените. Притоа, Д.В. без никакво предупредување му удрил шамар на оштетениот. Во тој момент, П.Л. му се извинил ако му има направено нешто лошо и им рекол дека не ги познава, но Д.В. и Б.Ј. се нафрлиле на него и го удриле по грбот и рамото. П.Л. се обидел да им побегне, а пријавените го стасале набргу и почнале да го удираат со тупаници, при што му нанеле тешки телесни повреди. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 03 часот во Полициската станица -Штип, 30-годишниот З.А. од Штип , пријавил кривично дело Насилство. Тој објаснил дека околу полноќ додека седел во угостителски објект во друштво на неговата сопруга, од позади грб му пришол 32-годишниот О.О. од Штип, го удрил со тупаница во пределот на лицето, а потоа во пределот на телото. З.А. станал, но во истиот момент дошло обезбедувањето, по што ги раздвоиле и ги отстраниле од објектот. Од нападот, З.А. се здобил со повреди и се упатил во Клиничка болница Штип на лекарски преглед, но додека бил на приемното одделение, пристигнал О.О. во друштво со лицето Д.К. (29) од Штип, и физички го нападнале. Од ударите З.А. паднал под масата за преглед, по што О.О. и Д.К. ја свртеле масата и со неа почнале да го удираат по телото. Според пријавеното, напаѓачите го удирале З.А.и со други предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
8 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, казниво по член 386 став 2 од Кривичниот законик на Република Македонија. На 11.01.2018 година во 01.00 часот оштетениот Л.П. со неговиот другар со патничко возило ,,Пежо 306“ со прилепски регистарски ознаки се паркирале пред продавница на ул. „Марксова“ за да купат јадење. Во еден момент до него се доближило возило ,,Ауди 3 “ со прилепски регистарски ознаки, во кое биле пријавените. Д.В. без никакво предупредување му удрил шамар на оштетениот. Во тој момент, П.Л. му се извинил ако му има направено нешто лошо и им рекол дека не ги познава, но Д.В. и Б.Ј. се нафрлиле на него и го удриле по грбот и рамото. П.Л. се обидел да им побегне, а пријавените го стасале набргу и почнале да го удираат со тупаници, при што му нанеле тешки телесни повреди. По кратка борба ...
| | веќе видена | слични

Двајца насилници од Прилеп добија кривични пријави откако без причина нападнале сограѓанин и му го запалиле авотмобилот, соопшти полицијата. Оштетениот П. Л. со неговиот другар со патничко возило „пежо 306“ се паркирал пред продавница на ул. Марксова за да купат јадење. Во еден момент до него се доближило возило „ауди 3“ во кое биле пријавените. Д.В. (26) без никакво предупредување му удрил шамар на оштетениот. Во тој момент, П.Л. му се извинил ако му има направено нешто лошо и им рекол дека не ги познава, но Д.В. и Б.Ј. (21) се нафрлиле на него и го удриле по грбот и рамото. П.Л. се обидел да им побегне, а пријавените го стасале набргу и почнале да го удираат со тупаници, при што му нанеле тешки телесни повреди. По кратка борба оштетениот успеал да избега, а пријавените зеле еден клуч за тркала и една пумпа и со тие предмети почнале да го кршат возилото на оштетениот. После тоа, Д.В. го зел возилото на П.Л. „пежо“ и заминал на автопатот за Битола, каде што со запалива течност го полил и тоа изгорело ...
| | веќе видена | слични

Штипјанец бил нападнат додека седел во угостителски објект во друштво на неговата сопруга, ноќеска во Штип, соопшти полицијата. З.А. (30) појаснил дека околу 00,30 часот, од зад грб му пришол О.О. (32) од Штип, кој го удрил со тупаница во пределот на лицето, а потоа во пределот на телото. З.А. станал, но во истиот момент дошло обезбедувањето, по што ги раздвоиле и ги отстраниле од објектот. Од нападот, З.А. се здобил со повреди и се упатил во Клиничка болница Штип на лекарски преглед, но додека бил на приемното одделение, пристигнал О.О. во друштво со лицето Д.К. (29) од Штип, и физички го нападнале. Од ударите З.А. паднал под масата за преглед, по што О.О. и Д.К. ја свртеле масата и со неа почнале да го удираат по телото. Според пријавеното, напаѓачите го удирале З.А. и со други предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

На 13.01.2018 година во 03,00 часот во Полициската станица -Штип, З.А. (30) од Штип , пријавил кривично дело Насилство, односно појаснил дека истиот ден околу 00,30 часот додека седел во угостителски објект во друштво на неговата сопруга, од позади грб му пришол О.О. (32) од Штип, го удрил со тупаница во пределот на лицето, а потоа во пределот на телото. З.А. станал, но во истиот момент дошло обезбедувањето, по што ги раздвоиле и ги отстраниле од објектот. Од нападот, З.А. се здобил со повреди и се упатил во Клиничка болница Штип на лекарски преглед, но додека бил на приемното одделение, пристигнал О.О. во друштво со лицето Д.К. (29) од Штип, и физички го нападнале. Од ударите З.А. паднал под масата за преглед, по што О.О. и Д.К. ја свртеле масата и со неа почнале да го удираат по телото. Според пријавеното, напаѓачите го удирале З.А.и со други предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Останато

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 599 | | | веќе видена

Во емисијата „И што Сега“ на МРТ пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска упати жестоки критики до нејзиниот поранешен колега од редовите на ...
сите 338 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 255 | | | веќе видена

Комисијата во МВР која со решение на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев беше формирана поради ограничениот број обрасци на патни исправи, на вчерашниот ...
сите 189 | | | веќе видена

Медиумите под контрола на Зоран Заев изминативе неколку денови во повеќе наврати се фатени „живи“ како шират лажни вести по нарачка од СДСМ кои се во паника од ...
сите 230 | | | веќе видена

Врз основа на пронајдените материјали и факти дека жртвите се главно од странско потекло мораме да тргнеме од тоа дека станува збор за злосторство мотивирано ...
сите 77 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Го нападнале и му го запалиле возилото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: