Новото истражување тврди дека мастите се клучни за подолг живот

Истражување кое траело полни 12 годинии дало одлични резултати. Сите знаат дека кучето е најдобар пријател на човекот, но неодамна објавената Шведска студија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Kај 127 лица заразени од коронавирусот ковид-19 се присутни коморбидитети, односно хронични здравствени состојби, се наведува на заклучно со податоците за ...
сите 210 | | | веќе видена

Една медицинска сестра и двајца техничари од Општа болница Куманово вчера биле потврдени како позитивни на коронавирусот. Како што пренесе ТВ Алфа, повикувајќи ...
сите 295 | | | веќе видена

Кризниот штаб во Тетово бара владата да воведе превентивни мерки од Ковид-19 слични на рестрикциите што се во сила во Куманово. Барањето го темелат на фактот ...
сите 197 | | | веќе видена

Нашето зачленување во НАТО е еден од трите најважни моменти во поновата историја, од нашата независност до денес, изјави претседателот на државата Стево ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новото истражување тврди дека мастите се клучни за подолг живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: