„Бритиш ервејс“ ги откажа сите летови кон Шкотска поради вулканскиот облак

Најголемиот британски авиопревозник „Бритиш ервејс" (БА) ќе ги откаже сите летови меѓу Лондон и Шкотска, барем до 14 часот во вторникот поради заканата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од вчера се затворени аеродромите во Хамбург и во Бремен, а во текот на денот се најавува евентуално затворање и на берлинските аеродроми. Пепелот од ...
| | веќе видена | слични

Исландскиот вулкан Гримсвотн, што предизвика проблеми во воздушниот сообраќај во северна Европа, престана да еруптира, пренесуваат медиумите повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Повторно исландски вулкан предизвика пречки во воздушниот сообраќај во северните делови на Европа. Последиците од ерупцијата се помали од оние пред една година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во очекување на целата јавност да ја соопшти новата точна бројка на новозаразени од коронавирус во земјава, министерот за здравство Венко Филипче тукушто на ...
сите 344 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 381 | | | веќе видена

Околу 1.600 американски војници се распоредени во околината на Вашингтон и се наоѓаат во состојба на „зголемена готовност“, соопшти денеска Пентагон, во ...
сите 347 | | | веќе видена

Владејачките партии не се откажуваат од избори следниот месец. Вицепремерот Бујар Османи денеска повтори дека, овие две недели треба да се искористат за ...
сите 441 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 167 | | | веќе видена

Американската детска телевизиска станица „Никелодион“, синоќа запре да емитува програма во период од осум минути и 47 секунди. Толку долго афроамериканецот ...
сите 190 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Бритиш ервејс“ ги откажа сите летови кон Шкотска поради вулканскиот облак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: