Свечена академија по повод Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј

Создавајќи ја првата словенска азбука, преведувајќи ги на словенски јазик светите книги, издигнувајќи го македонскиот говор на степен на прв словенски книжевен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
2 копии
2 копии

Скопје - Премиерот Никола Груевски испрати честитка до граѓаните по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители. - Во мое лично име и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 930 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 267 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 480 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 242 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пенатгон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 313 | | | веќе видена

Американската детска телевизиска станица „Никелодион“, синоќа запре да емитува програма во период од осум минути и 47 секунди. Толку долго афроамериканецот ...
сите 190 | | | веќе видена

Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа од Институтот за јавно ...
сите 129 | | | веќе видена

Дерек Човин бил член на полицијата во Минеаполис повеќе од 18 години, а пред 8 дена го уби Афроамериканецот Џорџ Флојд. Против него е покренато обвинение за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свечена академија по повод Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: