По Нова година почнуваат судењата за предметите на СЈО, „Тенк“ и „Трезор“


„Тенк“ и „Трезор“ влегуваат во Кривичниот суд. Станува збор за обвиненија на специјалното јавно обвинителство кои беа позитивно оценети и за кои се закажани ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По одлуката на Советот на судии во Солун за екстрадиција на поранешните началници на Управата за безбедност и контраразузнавање, Никола Бошковски и Горан ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд во Атина треба да ја разгледа и да донесе конечна одлука за екстрадицијата на поранешните разузнавачи на УБК Горан Грујевски и Никола Бошковски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешните агенти Горан Грујевски и Никола Бошкоски треба да бидат екстрадирани во Македонија, соопшти судот во Солун. Во судницата која беше затворена за ...
| | веќе видена | слични

Поранешните агенти Горан Грујевски и Никола Бошкоски треба да бидат екстрадирани во Македонија, зад затворени врати одлучи денеска судот во Солун. Двајцата ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот началник на петтата управа на УБК Горан Грујевски и неговиот колега Никола Бошковски ќе бидат екстрадирани во Македонија. Апелацискиот суд во Солун ...
| | веќе видена | слични

Жалбите на специјалното јавно обвинителство до Апелациониот суд за предметите „Титаник 2“ за изземање на управните судии од обвинението и за „Тортура“ за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за одбрана и Генералштабот на Армијата вечерва информираат дека нема опасност од пожарите за армиските инфраструктурни објекти на Криволак и ...
сите 1120 | | | веќе видена

Републиканецот Џејмс Комер, претседател на Комисијата за надзор и одговорност на Претставничкиот дом, денеска издаде обврзувачка наредба директорката на ...
сите 327 | | | веќе видена

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 120 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, вечерва гостуваше во емисијата „Само Интервју“ каде говореше за актуелни теми кои се од ...
сите 296 | | | веќе видена

Како поборник за изолационизам на САД и жесток критичар на помошта за Украина, номинацијата на 39-годишниот сенатор од Охајо предизвика паника меѓу дипломатите ...
сите 81 | | | веќе видена

-Ова треба да биде заеднички напор меѓу Северна Америка и Европа, а САД се убедливо најголемиот сојузник. Затоа, очекувам тие да продолжат да ја поддржуваат ...
сите 335 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По Нова година почнуваат судењата за предметите на СЈО, „Тенк“ и „Трезор“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: