Владиниот предлог за економски пораст изнесува 50 милиони евра


Бранко Азески, претседател на Стопанската комора на Македонија После исклучително економски тешка година, деловната заедница во 2018 година очекува создавање ...
| | веќе видена | слични

„Кредитниот раст во новата 2018 година ќе зависи од целокупната ситуација во државата, од политичката стабилност, од стабилноста на регулативата, (да нема ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци на НБРМ, ако се анализира салдото на лоши кредити, се гледа подобрување на состојбата последниве месеци, па така за месец октомври, ...
| | веќе видена | слични

“Оние банки кои навреме го увидоа тоа и ја променија својата кредитна стратегија во корист на населението денеска се попрофитабилни во споредба со другите ...
| | веќе видена | слични

Со позитивен ветер во грбот кој дува од поволните очекувања за раст во европските земји како наши најголеми трговски партнери и раст на цените на металите, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 255 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис за време на прес-конференција за грчките медиуми на самитот на НАТО во Вашингтон откри дека премиерот Христијан Мицкоски на ...
сите 228 | | | веќе видена

Низа важни средби и одлуки го обележуваат самитот на НАТО Премиерот Христијан Мицкоски упати ставови со недвосмислен и решителен тон Силни ставови за враќање ...
сите 246 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 130 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 325 | | | веќе видена

Вицепремиерот и министерот за транспорт Александар Николоски, во врска со кредитот од 500 милиони евра кој го најави премиерот Христијан Мицкоски од Унгарија ...
сите 74 | | | веќе видена

Од денеска до средината на следната недела повеќе места во државата ќе бидат во портокалова фаза од опасност од високи температури. Според препораките што ...
сите 79 | | | веќе видена

Две жени натепани од нивните сопрузи, уште една од поранешниот партнер, а четврта била следена и жртва на закани. Ваква е сликата во денешниот полициски билтен ...
сите 123 | | | веќе видена

Екстремно топлиот Африкански бран кој ја зафати нашата Македонија, но и целиот Балкански Полуостров, викендов ќе зема замав, па така температурите ќе бидат ...
сите 298 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владиниот предлог за економски пораст изнесува 50 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: