Дебата за унапредување на процесот на децентрализација

2 копии
3 копии

Владата на Република Македонија и Министерството за локална самоуправа се отворени за барањата што произлегуваат директно од граѓаните за преиспитување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу, учествуваше на конференција „Вмрежување и застапување на месните и урбаните заедници – предизвици и препораки ...
| | веќе видена | слични

Во просторот на Мобилната монтажна галерија (во Паркот на Франкофонијата) на 21 декември, во 20 часот, ќе биде отворена изложба на фотографии и документација ...
| | веќе видена | слични

Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу учествуваше на конференцијата „Вмрежување и застапување на месните и урбаните заедници – Предизвиците и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов соопшти дека од рано утрово почнале механизмите на кризната состојба што вчера ја ...
сите 430 | | | веќе видена

На 13.07.2024 во 13.50 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на автопатот Куманово-Велес, кај клучка Миладиновци, патничко возило „алфа ромео“ со скопски ...
сите 144 | | | веќе видена

Очекувам зрел и добрососедски однос од Грција, ние како држава направивме и повеќе од обврските кои ги пишува во Преспанскиот договор, а тие се уште за ...
сите 164 | | | веќе видена

-Го следевме митингот, го слушавме Трамп. Не можевме да го видиме, но можевме да го слушнеме. По пет до седум минути од почетокот на неговиот говор, ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 115 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 291 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 159 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебата за унапредување на процесот на децентрализација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: