Дебата за унапредување на процесот на децентрализација

2 копии
3 копии

Владата на Република Македонија и Министерството за локална самоуправа се отворени за барањата што произлегуваат директно од граѓаните за преиспитување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу, учествуваше на конференција „Вмрежување и застапување на месните и урбаните заедници – предизвици и препораки ...
| | веќе видена | слични

Во просторот на Мобилната монтажна галерија (во Паркот на Франкофонијата) на 21 декември, во 20 часот, ќе биде отворена изложба на фотографии и документација ...
| | веќе видена | слични

Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу учествуваше на конференцијата „Вмрежување и застапување на месните и урбаните заедници – Предизвиците и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 264 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 148 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 262 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебата за унапредување на процесот на децентрализација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: