УХМР: Водостојот на реките се намалува

3 копии
10 копии
2 копии
6 копии
3 копии

Нивото на водата во реките во Македонија се намалува откако за време на викендот беа зголемени од врнежите од дожд.Вардар денеска во горниот тек изнесува 104 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Останато

Од синоќа стапи на сила трисетдневна кризна состојба на територијата на државава. Одлуката за кризната состојба ја донесе Владата на седница заради заштита на ...
сите 389 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и ...
сите 598 | | | веќе видена

Десетици компании – од стартап до фармацевтски гиганти се натпреваруваат за производство на безбедна и ефективна вакцина против коронавирусот за да одговорат ...
сите 507 | | | веќе видена

Стојанче Ангелов како одговорен во Главниот кризен штаб денеска пред медиумите објави дека со Владата било договорено да се обезбедат 295 припадници на ...
сите 143 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев и СДСМ е тотално изгубена. Ветото за почеток на преговорите ја извади на виделина целата нивната неспособност и во сегментот на ...
сите 276 | | | веќе видена

Aдминистрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, синоќа даде формално одобрување новоизбраниот претседател Џо Бајден да започне со преземањето на ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УХМР: Водостојот на реките се намалува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: