Карти за натпреварот Јуве – Рома

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 18-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Рома. Натпреварот ќе се одигра во сабота 23 декември во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до вторник 05 декември 2017 до 18 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари . Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2017/2018 и за оние кои ќе се ...
| | веќе видена | слични

Патувањето на 31-годишниот Стивен Робертс од Велика Британија поминало многу поскапо од она што тој првично го планирал. Овој човек сакал да оди на одмор во Костарика, Роберт резервирал авионска карта до Сан Хозе, главниот град на оваа држава. Сепак, тој по грешка купил карта за Сан Хозе во Калифорнија, а тоа го сфатил дури по слетувањето, кога негов пријател, кој го испратил од аеродромот Гетвик во Лондон, го прашал до каде стигнал. Картата до Сан Хозе во Костарика го чинела Робертс дополнителни 1.135 евра, а Independent пренесува дека ова не е прв таков случај. Еден пар кој планирал да го посети Лас Вегас, минатата година по грешка резервирал авионски карти за град со исто име во Бирмингем во Алабама. Дополнителните карти овој пар го чинеле дури 2.300 евра. Туристка која во 2008 година сакала да го посети Сиднеј, на ист начин завршила во мал рударски град во Канада.
| | веќе видена | слични

Планирајќи да го помине одморот во Костарика, 31-годишниот Британец Стивен Робертс резервирал авионска карта за летот на Бритиш Ервејс до Сан Хозе – главниот град на Костарика.Сепак, се покажало дека по грешка купил карта за Сан Хозе во Калифорнија. Најголемиот проблем е што тоа го сфатил дури по слетувањето, кога неговиот пријател кој го испратил на аеродромот во Лондон го прашал до каде стигнал.Згора на се, дополнителната карта до „правиот“ Сан Хозе (тој во Костарика), го чинела дополнителни 1.135 евра.Како што пишува Independent, ова не е прв сличен случај.Минатата година брачен пар што планирал да го посети Лас Вегас по грешка резервирал авионски карти за истоимениот град во Бирмингам, Алабама. Тогаш дополнителните карти ги чинеле 2.300 долари.Во 2008 година, Британка која сакала да го посети Сиднеј на истиот начин завршила во мало рударско гратче во Канада со исто име. Грешката ја сфатила дури кога ја качиле во мал авион во Халифакс, кој летал до Сиднеј, тој рударскиот.
| | веќе видена | слични

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 447 | | | веќе видена

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 436 | | | веќе видена

1 Си била една земја во која премиерот решава со 700 милиони евра да гради барок и антички споменици и фонтани во главниот град. Шефот на тајната полиција, кој ...
сите 240 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти за натпреварот Јуве – Рома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: