Денес пролет, од утре снег: Доаѓа нагло заладување во Македонија


Времето ќе биде променливо облачно, со повремен дожд особено на запад и претпладне, а попладне врнежите ќе завршуваат. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во вечерните часови ќе се задржи облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Во доцните ноќни часови, особено по полноќ, врнежите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд ќе биде и денеска во Македонија. Поинтензивни врнежи се очекуваат во западните и источните делови од државата ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денес пролет, од утре снег: Доаѓа нагло заладување во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: