Поскап дизел од Нова година


4 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Управата за хидрометеоролошки работи ја следат ситуацијата со обилните дождови и нивното влијание ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Буџетот за земјоделство за следната година изнесува 10,1 милијарди денари и со него ќе се обезбеди навремена и целосна исплата на субвенциите, а има планирано ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, на прес-конференција посветена на образложување на предлог-буџетот за 2018 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за земјоделство не е задоволен од работата на Агенцијата за поттикнување на развојот на змејоделството. Деталните анализи покажале дека вработената ...
| | веќе видена | слични

Унапредувањето на земјоделството, преку зголемување на обработливите површини и производство, е еден од клучните приоритети на Владата. Затоа при креирањето на ...
| | веќе видена | слични

Направени се анализи и тој се надева дека во следната година состојбата ќе се подобри. Агенцијата мора да се врати на професионалното ниво. Досега пристигнати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски денеска на прес-конференција во Владата посочи дека предлог-буџетот е креиран врз принципот на домаќинско и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поскап дизел од Нова година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: