Скопјани се гушат во смог, во Лисиче едвај се дише: Надлежните си тераат политика


Загадениот воздух е опасен по здравјето на граѓаните, а за скопјани тоа стана секојдневие. Загаденоста е на екстремно ниво и вечерва. Во Скопје граѓаните се ...
| | веќе видена | слични

И вчеравечер граѓаните се гушеа во отровниот воздух. Ново Лисиче и понатаму рекордер со 9 пати над максимално дозволеното ниво, односно 450 микрограми на метар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Скопје како и во други градови низ Македонија вчера беше екстремно загаден воздухот и едвај се дишеше. Мерните станици покажаа дека воздухот е алармантно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии

Дел од граѓаните не веруваат дека власта ќе го реши проблемот со аерозагадувањето. Се чувствуваат излажани бидејќи ниту една од конкретните мерки и решенија ...
| | веќе видена | слични

Станиците за мерење на загаденоста на воздухот утрово покажаа многу висока концентрација на ПМ 2,5 честички во Скопје, Битола, Тетово и Куманово. Највисоки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани се гушат во смог, во Лисиче едвај се дише: Надлежните си тераат политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: