Шилегов објави нов проект за заштита од загадувањето


9 копии
5 копии

Автобусите на пробните линии до Средно Водно од викендов ќе возат по нов, зачестен возен ред и ќе тргнуваат на половина час.Новиот возен ред на линиите 25А и ...
| | веќе видена | слични

Новиот возен ред на линиите 25А и 25Б, како што информира Град Скопје, е направен поради зголемениот интерес на граѓаните.  Двете пробни линии беа воведени со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Очигледно забраната за возење автомобили на Водно во текот на викендите не важи за секого, барем така може да се види според фотогафиите кои се појавија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имено, од овој викенд градот Скопје, предводен од Петре Шилегов донесоа одлука да се забрани движењето на автомобили на Водно. Но за Шилегов и градот Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Бесплатниот автобуски превоз до Средно Водно кој почна да се применува од денеска и сончевото време привлекоа голем број граѓани да го поминат денот на чист ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 51 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 289 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 53-годишен возач кој со својот „мини купер“ направил прекршок поради кој загина 14-годишен ...
сите 72 | | | веќе видена

Независниот синдикат на полицијата денеска организираше протест пред Одделението за внатрешни работи во Кочани поради суспендирање на четворица полициски ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов објави нов проект за заштита од загадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: