Шест месеци условно за „насилствата во Општина Центар“ за советникот кој ја призна вината


Специјалното обвинителство ја доби втората правосилна пресуда. Условна затворска казна од 6 месеци заработи Томислав Лазаров, четвртообвинет за насилните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот советник во Општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ, Јордан Ристески, петообвинет во случајот на СЈО за „шамарите во Центар“ доби условна казна затвор од шест ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот советник на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар, Јордан Ристовски, кој призна вина како обвинет во случајот „Насилството во општина Центар“ денеска е ...
| | веќе видена | слични

Оваа пресуда е донесена по вчерашното признание на вина кое Ристески го даде пред судијката. Пресудата веднаш станува правосилна, бидејќи сега осудениот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јордан Ристевски, кој вчера призна вина за насилството во Општина Центар, е осуден на условна казна затвор од 6 месеци која ќе се изврши ако во следните две ...
| | веќе видена | слични

И петтобвинетиот Јордан Ристевски, поранешен советник на ВМРО-ДПМНЕ е осуден на условна казна. Тој е прогласен за виновен затоа што сторил кривично дело ...
| | веќе видена | слични

Условна казна за насилството во општина Центар доби обвинетиот Јордан Ристевски, советникот на ВМРО-ДПМНЕ кој вчера призна вина и се покаја за стореното. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопјани и Скопје, македонскиот политички, економски и здравствен центар, не смеат да бидат жртва на лукративност, криминогеност и тајни средби на коалицијата ...
сите 783 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 203 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 211 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шест месеци условно за „насилствата во Општина Центар“ за советникот кој ја призна вината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: