Заев и министрите прв пат одговараа на пратенички прашања


Музејот на ВМРО, зградата на ФДУ и плоштадот Пресвета Богородица, за премиерот Зоран Заев се “глупости“ и “будалаштини“. Додека неговите функционери најавуваат ...
| | веќе видена | слични

Непотребните и скратени трошоци досега вратиле 50 милиони евра во државната каса. Ова го тврди премиерот Заев кој вчера одговарајќи на пратенички прашања во ...
| | веќе видена | слични

На првата седница за пратенички прашања до новата Влада, Илија Димовски од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, го праша премиерот зошто повеќето закони се носат по ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од опозициската Беса, за прв пат поставуваа прашања пред овој парламентарен состав. Шефот на нивната парламентарна група, Африм Гаши, побара отчет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 770 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 300 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 142 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и министрите прв пат одговараа на пратенички прашања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: