Дачиќ: Трибуналот не сака помирување, туку да докаже дека само Србите се виновни

2 копии

Хашкиот суд немаше цел да постигне помирување, туку да докаже дека Србите се единствени виновници во претходните граѓански војни на просторот на поранешна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Преку голема дипломатска акција во следните месеци Србија ќе утврдува колку точно држави ја признале независноста на Косово, пишува весникот „Новости“.Тие ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шефот на Српската дипломатија Ивица Дачиќ , денеска во ТВ интервју одговори дека за Јована Јеремиќ  сите знаат дека води ,, Парови “ , а никој не знае дека има ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
5 копии
5 копии

Останато

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 571 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 353 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена

Како уверен Европеец, секогаш останувам оптимист. Дадовме ветување дека во текот на нашето претседателство со Советот ќе се потрудиме да добиеме зелено светло ...
сите 447 | | | веќе видена

Бугарска фашистичка војска, бугарски окупатор, несносен бугарски фашистички окупаторски режим и неговата денационализаторска политика на македонскиот народ. ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дачиќ: Трибуналот не сака помирување, туку да докаже дека само Србите се виновни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: