ВМРО-НП ја поздравува одлуката на МПЦ-ОА за помош од БПЦ


2 копии

Српската православна црква е изненадена од потегот на Бугарските владици да ја преземат одговорноста да бидат промотори на решавањето на автокефалниот статус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Белградскиот дневен весник „Политика“ во денешното издание анализирајќи ја одлуката на Бугарската православна црква да прифати да ја застапува Македонска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Професор д-р Ангел Димитров е првиот амбасадор на Република Бугарија во независна Македонија. Тој ја предводеше бугарската дипломатска мисија во Скопје од ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Светиот синод на Бугарската православна црква да се ангажира и застапува пред помесните православни цркви за востановување на канонскиот статус на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 379 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-НП ја поздравува одлуката на МПЦ-ОА за помош од БПЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: