Владата обезбеди книги на македонски јазик за дел од основните училишта во Србија


По барање на Македонскиот национален совет на македонските национални заедници (НСМНЗ) во Република Србија, Владата на Република Македонија обезбеди книги и ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на посетата на Република Србија, премиерот на Република Македонија Зоран Заев оствари средба со претставниците на Македонскиот национален совет, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев на маргините на официјалната посета на Република Србија оствари средба со нерезидентни амбасадори што ја покриваат Република Македонија од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев и претседател на Социјалдемократскиот сојуз на Република Македонија на маргините на официјалната посета на Република Србија оствари средба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев кој е во официјална посета на Србија, оствари средба и со нерезидентните амбасадори што ја покриваат Македонија од ...
| | веќе видена | слични

„Политика“ во вчерашниот број ја посвети насловната страна на интервјуто со македонскиот премиер под наслов „Македонија и Србија заедно на страната на мирот“. ...
| | веќе видена | слични

Подарокот од македонскиот премиер Зоран Заев за српскиот претседател Александар Вучиќ е симболичен гест од македонската страна но изразено во маркетинг ...
| | веќе видена | слични

Книги и литература на македонски јазик за учениците од основните училишта во Република Србија, во кои се изучува предметот „Македонски јазик со елементи на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 378 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата обезбеди книги на македонски јазик за дел од основните училишта во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: