Хан: Законот за употреба на албанскиот јазик не е европски приортет


Евркомесарот Хан на вториот ден од посетата на Скопје повторно потенцираше дека Владата но и другите политички фактори треба да се фокусираат на законите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седум месеци по доаѓањето на власт, пристигнуваат првите критики од Брисел на адреса на новата влада. Европската Комисија преку македонскиот В.Д. амбасадор во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата има отворена комуникација на сите нивоа со Европската унија, се расчистуваат сите дилеми и прашања, искрено и директно, велат од МНР после објавените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не можам да бидам на иста маса со луѓе кои имаат антибугарски и антиевропски манифестации, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на ...
сите 591 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека европските земји ги следат сопствените интереси и не можат да го прошират производството на ...
сите 174 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитки и изрази на почит кон сите учесници во Оперативната акција „ОБСЕ 2023”, востановена по повод ...
сите 270 | | | веќе видена

Успешна лидерска средба значи дека политичките партии ќе седнат на маса и нема да постои уценување од една политичка партија кон друга, смета премиерот Димитар ...
сите 182 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека СДСМ е автомобил којшто вози до Вашингтон и Брисел. „Од друга страна кај ДПМНЕ што имате, имате кола направена од ...
сите 104 | | | веќе видена

Потпретседателката на САД Камала Харис, која е во Дубаи на климатскиот самит КОП28, денеска во разговор со египетскиот претседател Абдел Фатах ал-Сиси нагласи ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хан: Законот за употреба на албанскиот јазик не е европски приортет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: