Средба Џафери – Хан: Приоритет на Собранието е донесувањето на пакетот реформски закони


Претседателот на Собранието, Талат Џафери, се сретна со еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, Јоханес Хан, кој е ...
| | веќе видена | слични

Груби планирал да ја одложи седницата и пред  посетата на Хан поради значајноста на проектите кои треба да бидат усвоени годинава. И според политикологот ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот за проширување и добрососедство Јоханес Хан вчера во Скопје истакна дека една од главните цели на неговата посета е да го истакне континуираниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скоро милијарда денари се предвидени со Предлог буџетот за 2018 година за активни мерки за вработување на граѓаните. Ова го истакна министерот за финансии ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Владата ѝ е ставено на знаење дека нема време за развлекување на реформските процеси, од кои зависи дали ЕУ ќе ѝ даде на Македонија неусловена препорака за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 435 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 269 | | | веќе видена

„Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 142 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 326 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Џафери – Хан: Приоритет на Собранието е донесувањето на пакетот реформски закони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: