Манчестер сити освoи трофеј по 35 години

Италијанскиот спортски канал „Скај спорт 24“ донесува, а „Ле екип“ пренесува дека Арсенал го контактирал менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти. Наводно некој ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот стратег смета дека тимот на Манчестер Сити само со значителни засилувања може следната сезона да конкурира за титулата во Англија. “Граѓаните“ во ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед на уникатен начин го прослави освојувањето на рекордната 19. титула на “црвените ѓаволи“. Вејн Руни беше стрелец на историскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 392 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
сите 292 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчестер сити освoи трофеј по 35 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: