Во Тетово промовирани кандидатите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ со 1.200 проекти / ОМ: Помалку невработени и исправка на дваесетгодишните грешки ВМРО-ДПМНЕ со 1.200 проекти Повеќе од 1.200 нови проекти содржи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владеачката ВМРО-ДПМНЕ и партиите од коалицијата За Подобра Македонија викендов во Прилеп ја промовираа изборната програма Манифест за реформи и развој и ...
| | веќе видена | слични

Министерката за внатрешни работи и носител на листата на колаицијата „За подобра Макеоднија“ во ИЕ2, Гордана Јанкулоска, го презентираше „Манифест за реформи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 384 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 339 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 448 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 65 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Тетово промовирани кандидатите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: