Хепенинг по повод денот на Европа

По повод Денот на Европа во саботата во Градскиот парк на Скопје беше одржан голем хепенинг, кој традиционално го организира Делегацијата на ЕУ во соработка со ...
| | веќе видена | слични

Суперхикс, Влатко Стефановски, Адријан Гаџа и Тони Китановски Трио се само дел од имињата кои во саботата во Градскиот парк заедно со илјадната публика го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 382 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 338 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 88 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хепенинг по повод денот на Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: