Владата реплицира: Заев не мислеше на Русија кога спомна ликвидација


4 копии

Се очекува посредникот во спорот за името Метју Нимиц да го закаже конечниот датум на средбата меѓу претставниците на Македонија и на Грција во Њујорк, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во средата неочекувано и без образложение беше објавено дека за кон крајот на декември се одложува претходно најавената средба за 20-ти и 21-ви ноември на ...
| | веќе видена | слични

Кој е новиот предлог за името што ќе им биде претставен на преговарачите Адамантиос Василакис и Васко Наумовски во почетокот на декември, наместо на 20 и 21 ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Кочо Анѓушев би поздравил американска помош од типот на „булдожер дипломатијата“ на Ричард Холбрук за надминувањето на спорот за името со Грција, ...
| | веќе видена | слични

Преговарачите во спорот за името ќе почекаат до декември за медијаторот Метју Нимиц да ги седне на нова рунда преговори. Најавените датуми 20 и 21ви ноември се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ води сериозни, темелни преговори со претседатели и високи претставници политички партии кои се дел од новиот собраниски состав, за нов четиригодишен полн ...
сите 188 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 91 | | | веќе видена

Ако Насер Зибер биде мандатар, Алијанса за Албанците би влегла во новата влада заедно со ДУИ. Во сите други комбинации тие се за ДУИ да оди во опозиција, ...
сите 175 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари изјави дека настапот на неговите играчи во реваншот со Лион бил подобар од очекуваниот. „Бјанконерите“ остварија пирова ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата реплицира: Заев не мислеше на Русија кога спомна ликвидација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: