Доктори предупредуваат: Опасно е движењето без маски


3 копии

Во секој момент, на седницa на Владата, очекуваме да биде разгледан и усвоен ПРЕДЛОГОТ ЗА ПРАГОВИТЕ НА ИНФОРМИРАЊЕ И АЛАРМИРАЊЕ ЗА PM10. Во недостаток на ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „О2“ – Коалиција за чист воздух, до Владата доставила предлог за намалување на праговите на информирање и алармирање на канцерогените ...
| | веќе видена | слични

Граѓанска иницијатива О2 коалиција за чист воздух не се согласува со предлогот на Министерството за животна средина за праговите на информирање и алармирање за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коалицијата за чист воздух О2 бара прагот на информирање за ПМ10 честиците да биде 50 μg/m3, а никако повисок од 75 μg/m3, два дена последователно, прагот на ...
| | веќе видена | слични

- Сметаме дека единствено нешто што останува како некаква можност за реагирање од страна на локалната власт и задолжително спроведување на краткорочните мерки ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општина Аеродром – една од најголемите скопски општини. Над 70 000 жители кои живеат тука секоја зима се гушат во чадот и маглите. Како температурите паѓаат ...
| | веќе видена | слични

Во Лисиче вчера воздухот бил загаден 10 пати над дозволеното. мерните станици регистрирале зголемено аерозагадување во сите скопски општини, но и во повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 148 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Важно е САД и Европската Унија да продолжат да работат заеднички и да посветат внимание на регионот на Западен Балкан, вели Бен Хоџис, висок соработник на ...
сите 176 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доктори предупредуваат: Опасно е движењето без маски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: